Walter P. Chrysler (USA) postanowił wyprodukować samochód luksusowy w umiarkowanej cenie. Chrysler Six był lekkim pojazdem, przeznaczonym dla pięciu pasażerów, przy czym ekonomicznym, trwałym, o nowoczesnych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Produkcja w pierwszym roku (1924) osiągnęła poziom 32000 sztuk, co w tamtym okresie było największą liczbą pojazdów wypuszczonych na amerykański rynek podczas uruchomienia produkcji . Samochód miał nazwę produkcyjną Chrysler 70 -od mocy silnika, która została zastąpiona nazwą handlową Chrysler Six -od liczby cylindrów silnika.
Samochód został wyposażony w sześciocylindrowy silnik dolnozaworowy z komorami spalania systemu Ricardo. Dało to efekt spokojnej i ekonomicznej pracy silnika, który rozpędzał pojazd do 112 km / godz. Stopień sprężenia miał 4.7:1, który do tej chwili był nieosiągalny i nie przekraczał 4.1:1. 3.3l – silnik dawał 51 kW (68 kM) przy 3000 obr/min i 184 N m przy 1000 obr/min. Blok silnika był odlewany z żeliwa i miał średnicę cylindrów 76.2 mm i skok tłoka 120.4 mm. Silnik został zaopatrzony w tłoki aluminiowe i wymuszony obieg smarowania. Gaźnik eżektorowy z odśrodkowym filtrem powietrza. Pojazd był pierwszym na świecie samochodem z hydraulicznymi hamulcami produkowanym seryjnie. Były to hamulce bębnowe taśmowe systemu Lockheed specjalnie przystosowane do użytku samochodowego.
Od remontu pracuje bez większych napraw, pomimo uczestnictwa w wielu rajdach, w tym zagranicznych.
Jest ozdobą kolekcji pojazdów Tomasza Siudzińskiego w Otwocku
Innymi ciekawymi elementami technicznymi zastosowanymi w nim są: podciśnieniowa pompa paliwa „mamka”, podciśnieniowy silnik wycieraczek szyby, kierunkowskaz w formie obrotowej strzałki, hamulec mechaniczny na wale napędowym, blokada skrzyni biegów- kluczykiem, zawór ogrzewania powietrza zasysanego na kolektorze dolotowym. Samochód produkowano w kilku wersjach nadwoziowych o konstrukcji ramowej. Prezentowany typ nadwozia to roadster- nadwozie otwarte ze składanym dachem i dwumiejscową dostawką w postaci otwieranego siedzenia do którego wchodzi się po tylnym błotniku. Sprowadzony do Polski przez hr. Zamoyskiego został następnie odsprzedany w 1937r. aptekarzowi z Kraśnika o czym poinformowała córka przedwojennego właściciela. Odnaleziony w latach 70 w stanie ruiny został odrestaurowany przez Juliusza Siudzińskiego.